Google+
Susisiekite su mumis +370 37 386812

Rinkime nenaudojamas baterijas

UAB “Equinox Europe” informuoja, kad baterijų sudėtyje yra pavojingų medžiagų, keliančių pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai. Todėl baterijų atliekas būtina rinkti atskirai nuo nerūšiuotų komunalinių atliekų.

Baterijos kartu su buities atliekomis patekę į šiukšlių sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis; baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos. Specialistai įspėja, kad nerūšiuotos baterijos irdamos skleidžia toksines medžiagas, sunkiuosius metalus, rūgštis, kurios gali pakeisti dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą. Iš aplinkos nuodingosios medžiagos gali patekti į maistui auginamus augalus, būti išplautos į vandens telkinius, iš čia patekti į gyvūnų bei žmonių organizmus. Patekę į žmogaus organizmą sunkieji metalai – švinas, gyvsidabris, nikelis kadmis – gali pažeisti DNR ir ląsteles. DNR pažeidimai padidina tikimybę susirgti vėžinėmis ligomis.

Baterijos žymimos specialiais ženklais, nurodančiais jų pavojingumą aplinkai.

Ženklinimas nurodo:

– kad išeikvotos baterijos turi būti surenkamos atskirai nuo kitų buitinių atliekų (ženklinimo simbolis, nurodantis atskirą surinkimą, yra kryžmai perbrauktas konteineris);

– kad baterijose yra sunkiųjų metalų (ženklinimo simbolis, nurodantis, kad yra sunkiųjų metalų, yra atitinkamo sunkiojo metalo cheminis simbolis (Hg, Cd ar Pb) priklausomai nuo baterijos tipo).

Tinkamai perdirbant panaudotas baterijas, pakartotinai išgaunami elementai bei rūgštys, naudojami naujų baterijų gamybai arba kitiems plataus vartojimo gaminiams. Baterijų atliekos turi būti surenkamos atskirai, tam skirtuose specialiuose konteineriuose, statinėse, dėžutėse ar kitokiose talpyklose. Tokias talpyklas dažniausiai galima rasti prekybos centruose, valstybinėse ir savivaldos įstaigose, degalinėse, švietimo įstaigose bei kitose baterijų įsigijimo vietose.

UAB “Equinox Europe” nemokamai priima nenaudojamas baterijas ir jų atliekas adresu

Žeimenos g. 9 LT-50116 Kaunas.

Platesnė informacija:

tel. (8 37) 38 6 812,

el. paštu info@equinox.lt