Google+
Susisiekite su mumis +370 37 386812

Žiniasklaida apie mus: „Robotai jau veržiasi ir į Lietuvos darbo rinką „

« Visos naujienos 2017-08-29

Robotų ir automatizuotų sistemų poreikis kasmet vis auga. Prognozuojama, kad iki 2019 metų gamybos pramonė ketina įsigyti 1,4 mln. industrinių robotų. Logistikoje turėtų atsirasti apie 175 tūkst., o namų ūkiuose – net 4,2 mln. robotų, padedančių didinti verslo efektyvumą bei palengvinančių namų buitį.

Europos Sąjunga yra viena iš lyderių pramoninėje robotizacijoje, net 65% šalių, kurios viršija pasaulio vidurkį pagal robotų tankį, yra Europos Sąjungoje. Šis skaičius rodo ne tik Europos pažangą, bet išryškina ir neigiamą pusę – Europa sparčiai senėja, o žmonių skaičius traukiasi.

„Verslo įmonės jaučia žmonių trūkumą ir ieško išeičių. Viena iš jų – robotizacija bei automatizacija. Šiandien visi norime viską gauti greit, todėl procesai irgi turi vykti greitai, tad verslas, spaudžiamas konkurencinės aplinkos ir aukštų klientų lūkesčių, turi ne tik sutaupyti, bet ir gaminti pigiau nei konkurentai. Tokia konkurencinė aplinka verčia įmones ieškoti veiklos optimizavimo sprendimų. Dažnai darbuotojai šio itin greito tempo neatlaiko, pavargsta, todėl yra paprasčiau ir pigiau į veiklą integruoti robotus ar automatizuoti procesus, kuriuos darbuotojai tiesiog prižiūri ir valdo – darbas vyksta“, – sako Rasa Beskajevienė, logistikos optimizavimo sprendimus teikiančios įmonės „Equinox Europe“ direktorė.

Skaitykite visą straipsnį: nuoroda.