LOADING....!!!!!

Projektai

Realizuoti sprendimai

Teikiame sprendimus įvairių verslo ir pramonės sričių rinkos lyderiams, pažangiausioms, ieškančioms inovacijų logistikoje įmonėms. Mūsų klientai – tai prekybininkai, gamybininkai, logistikos, kurjerių ir pašto kompanijos bei kitos įmonės.


Eugesta ir Equinox – dar vienas žingsnis į priekį kartu: atnaujinta SVS versija Estijos sandėlyje


Užmezgus ryšį su klientu, turime gerą praktiką nuolat juo rūpintis – išlaikome nuoseklų tarpusavio bendradarbiavimą, tobulindami kliento logistinius procesus, jam augant ir vystant plėtrą. Vienas iš tokių gražių pavyzdžių yra mūsų ilgalaikis partneris – Eugesta – viena didžiausių distribucijos kompanijų Baltijos šalyse, kuri atlieka žinomų greito vartojimo prekių ženklų paskirstymą į mažmeninės prekybos tinklus. Skaičiuojame jau virš 15 partnerystės metų – draugystė su Eugesta prasidėjo net tolimais 2004 m., kai Lietuvos sandėlyje įdiegėme sistemą VISION 5. Klientui pajutus apčiuopiamą naudą ir pastebėjus efektyvaus darbo rezultatus, 2010 m. buvo priimtas sprendimas diegti sandėlio valdymo sistemą ir Estijos sandėlyje.


"Equinox Europe“ siūlo tobulą, vartotojui paprastą ir lengvai modifikuojamą automatizuotą sandėlio valdymo sprendimą. Ši sistema yra sėkmingai adaptuota mūsų įmonės specifikai, skirtingiems tiekėjų, klientų poreikiams ir prekių saugojimo reikalavimams. Žavi ir tai, kad bet kurioje sandėlio proceso stadijoje yra aišku: kas, kur, kaip, kada vyksta su konkrečia preke, kas atlieka kiekvieną procedūrą. Visos šios priežastys ir sėkminga bendradarbiavimo patirtis lėmė, kad "Equinox Europe" tapo mūsų partneriu ir Estijoje.

Povilas Laukys
Logistikos vadovas, Eugesta


Laikas ir technologijos nestovi vietoje, viskas juda į priekį. Taip pat ir mūsų sandėlio valdymo sistema yra nuolat vystoma, naujinama ir plėtojama. Prieš penkis metus mūsų logistikos ir IT specialistų turimas praktines žinias ir įžvalgas bei sukauptą milžinišką pasaulinę patirtį per 25 metus sudėjome į vieną katilą ir sukūrėme atnaujintą, pilnai išvystytą ir ištobulintą produktą – sandėlio valdymo sistemą VISION 7. Ši naujoji versija yra lanksti, dinamiška, su smarkiai išplėstu funkcionalumu, šiai dienai yra nuolat pildoma naujovėmis pagal besikeičiančią rinkos situaciją. VISION 7 turi kelias esmines ypatybes, palyginus su ankstesne versija:- Tabako EU direktyvos palaikymas (tabako modulis);
- Atnaujinta vartotojo grafinė sąsaja, patogesnis intuityvus valdymas;
- Vartotojas daugeliu atvejų gali savarankiškai keisti sistemos konfigūracijas ir algoritmus; 
- Pilnas kelių sandėlių palaikymas (multi-warehouse modulis);
- Kurjerių modulio palaikymas;
- Kelių kalbų vienoje sistemoje palaikymas;
- Neribotas buhalterinių sandėlių skaičius ir kt.Eugesta yra tarptautinė ir inovatyvi įmonė, pirmaujanti savo verslo srityje, todėl nuolat ieško pažangių sprendimų. Atradus potencialą logistiką vystyti efektyviau, o taip pat išėjus naujiems Tabako EU direktyvos reikalavimams, 2018 m. buvo nutarta pasinaudoti esamo kliento privilegija ir atnaujinti sandėlio valdymo sistemą į VISION 7 Lietuvos sandėlyje su mažesniais kaštais. Vėlgi pajutus pozityvias permainas ir pasiekus numatytus efektyvumo rodiklius, atnaujinti SVS versiją buvo nutarta ir Estijos sandėlyje. Šis galutinis optimizavimas ir žingsnis į priekį padėtas šiais 2020 metais, procesas finalizuotas liepos mėnesį. Klientas jau dabar džiaugiasi naujos sistemos galimybėmis ir išreiškia tik šiltus padėkos žodžius.


Norėčiau padėkoti visai EQ komandai, kuri dalyvavo mūsų SVS atnaujinimo projekte. Ypač EQ klientų priežiūros specialistams, kurie buvo priešakyje ir atliko fantastišką darbą, palaikydami mūsų darbuotojus šią intensyvią ir beprotišką savaitę. Šiandien jau matome, kad VISION 7 yra gana didelis žingsnis į priekį mūsų klientams, ir visi mūsų komandos nariai džiaugiasi, galėdami dirbti su šia nauja versija. Žinoma, mes nekantraujame atrasti dar daugiau šios naujos versijos galimybių, bet tai bus laipsniškas procesas artimiausioje ateityje.

Martin Arula
Tiekimo grandinės vadovas, Eugesta Eesti

KŪRYBIŠKUMAS IR LANKSTUMAS SKATINA AUTOMATIZACIJA ĮMONĖJE DPD LIETUVA

Būdama pirmaujanti siuntų pristatymo paslaugų teikėja, DPD Lietuva dirba kiekvieną dieną, kad ištesėtų savo pažadą: greitą ir patikimą siuntų pristatymą. Kasdien augant siuntų skaičiui, šis pažadas yra išbandomas ir tikrinamas. Deividas Šimėnas, operacijų direktorius DPD Lietuva žinojo, kad norint neatsilikti nuo augančio siuntų skaičiaus, reikia tolesnės automatizacijos.

Siekdama padidinti siuntų centro pralaidumą, DPD Lietuva ieškodami sprendimo bendradarbiavo su „Equinox“. Sprendimą sudarė:

  • Automatizuotas siuntų rūšiavimas
  • Visų siuntinių matmenų nustatymas, svėrimas ir skenavimas
  • Siuntos būsenos vaizdo įrašymas 

Skirstomas platus asortimentas siuntų: nuo ausinukų iki oro kondicionierių

“Vienas šio projekto iššūkių buvo surasti tinkamą būdą rūšiuoti plataus asortimento siuntas.” teigia Deividas Šimėnas, DPD Lietuva operacijų direktorius. “Mes siunčiame smulkias siuntas, dideles siuntas ir viską kas yra tarp jų. Pagalvokite apie vieną ausinukų rinkinį vienoje siuntoje ir mobilų oro kondicionavimo įrenginį kitoje. Tad galite įsivaizduoti, kad ne visos rūšiavimo sistemos gali susidoroti su šia siuntų įvairove. Tačiau norėdami dirbti efektyviai, norėjome naudoti vieną srautą ir visas savo siuntas apdoroti toje pačioje sistemoje. Jokių išimčių. Tada sistema nustato, kaip ji tvarko skirtingas siuntas.  
Dažnai tokio plataus asortimento rūšiavimas toje pačioje sistemoje sukelia problemas. Pavyzdžiui, jeigu maža, trapi siunta išrūšiuojama į kryptį ar konteinerį, o po jos seka sunki siunta, tai maža siunta bus tiesiog sutraiškyta. Šiam projektui reikėjo pažangaus sprendimo, kad būtų išlaikytas efektyvumas, bet būtų išvengta bet kokios žalos siuntoms.
Atsakymą radome dviejuose „LR-sorter“ rūšiavimo įrengimuose su pirminiu srauto rūšiavimu ir sunkių daiktų karusele. Nuskenavus tūrį ir pasvėrus siuntas prieš joms patenkant į „LR-sorter“ rūšiavimo įrengimus siuntos, kurios per didelės šiam rūšiavimo įrengimui – nukreipiamos, į konvejerinę karuselę ir ten rūšiuojamos atskiru procesu. Rūšiavimo sistemos pralaidumas yra iki 8.000 siuntų per valandą. 

Ribota erdvė reikalauja kūrybiško sprendimo

 “Esamame sandėlyje turėjome laisvą plotą šiai sistemai. Išbandėme įvairias Equinox Europe rūšiavimo sistemas ir išdėstymus, kad rastume tinkamą variantą“, – tęsia Deividas Šimėnas, DPD Lietuva operacijų direktorius. „LR-sorter“ rūšiavimo sistema pasiūlė puikų sprendimą pasiekiamo pralaidumo, techninių charakteristikų ir užimamos vietos sandėlyje požiūriu. Tačiau mūsų turimame plote buvo vietos tik 267 iš 356 skirstymo krypčių.

Tai reikalavo kūrybiško mąstymo. Sumontavus du „LR-sorter“ rūšiavimo įrenginius ir juos sujungus specialiu automatizuotu konvejeriu, buvo galima sutalpinti 356 skirstymo kryptis nurodytame plote. Paskutinė pirmo rūšiavimo įrenginio skirstymo kryptis veikia kaip tiltas. Siuntos, nukreiptos į šią kryptį, automatiškai transportuojamos į antrąjį „LR-sorter“ rūšiavimo įrenginį.

Lanksti rūšiavimo atvadų konfigūracija užtikrina veiksminą ir sėkmingą procesą

Atvado dizainas gali atrodyti paprastas, tačiau funkcionalumas jo didesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kiekvienas atvadas gale turi varstomą atvartą, o atvadų pora išimamą skirtuvą. Suprojektuota naudojant „click-on“ sistemą, kuomet skirtuvas gali būti greitai nuimamas ir uždedamas nenaudojant jokių papildomų įrankių.

Atvartus esančius atvado pabaigoje galima uždaryti, kad būtų galima buferizuoti siuntas atvade ir operatoriai gali išimti siuntas tolesniam jų tvarkymui. Jei atvartas atidarytas, siuntos skirstomos tiesiai į maišus ar dėžes.

Skirtuvas tarp dviejų atvadų gali būti išimamas, o maišo laikiklį galima nulenkti tam, kad atvade būtų galima naudoti paletines dėžes.

Efektyvi ir lanksti veikla

“Ši įdiegta siuntų skirstymo sistema padeda mums pasiekti užsibrėžtus tikslus ir neatsilikti nuo didėjančios siuntų pristatymo paklausos. Su sistema dirbame jau kuris laikas ir tikrai džiaugiamės sprendimo kokybe bei efektyvumu.”, sako Deividas Šimėnas, DPD Lietuva operacijų direktorius.

LIETUVOS PAŠTAS: PASIRUOŠĘS DIDESNIAM SIUNTŲ PRALAIDUMUI

Lietuvos pašte stebimas stulbinantis siunčiamų siuntų kiekio augimas. Daugiau nei 800 000 klientų pasitiki efektyviu ir patikimu šių siuntinių tvarkymu. Kad ir toliau be klaidų bei greitai galėtų vykdyti siuntimo procesą, įmonei reikėjo pakeisti siuntų skirstymo srautą. Kastytis Valantinas, Lietuvos pašto operacijų direktorius, buvo projekto komandos, kuriančios šį naują skirstymo srautą, dalis ir paaiškina, kaip jie rado atsakymą į iškilusius iššūkius.
Siuntų kiekio augimas – jokia naujiena. Pastaruosius kelerius metus elektroninė prekyba skatina siunčiamų siuntų kiekio augimą. Tačiau 2020 m. COVID pandemijos metu tai persikėlė į visiškai naują lygį. Pagal Pitney Bowes siuntų pristatymo indeksą[1], 2020 m. pasauliniai siuntų kiekiai pasiekė 131,2 mlrd. Per sekundę iš viso buvo išsiųsta 4,160 siuntų!

Siekiant maksimalaus pajėgumo – atskiras siuntų srautas

 “Į projektą buvo įtrauktas sprendimas mūsų kurjerių tarnybai ir siuntų srautui“, – sako Kastytis Valantinas. „Nusprendėme siuntas atskirti į du srautus. Pasirinkę atskirtą srautą, be kompromisų padidiname savo siuntų centro pralaidumą ir efektyvumą.”

Atidžiai pažvelgus į siuntų asortimentą, kuris praleidžiamas per siuntų skirstymo  centrą, galima pasirinkti tinkamas siuntų skirstymo sistemas. Nubraižius keletą skirtingų srautų eskizų, netrukus paaiškėjo, kad naudingiausia būtų sukurti atskirtą srautą. Buvo apibrėžti du srautai: mažų siuntų srautas dideliems vokams ir siuntoms iki 5 kg ir kurjerių srautas, kuriame daugiausia yra didelės ir sunkios siuntos iki 30 kg. Siuntos bus rūšiuojamos atitinkamai SD rūšiavimo sistema (angl. SD – Single Door) ir juostinių transporterių (angl. crossbelt) pagrindu veikianti rūšiavimo sistema. 

Rūšiavimo elegancija

Esant pilnam pajėgumui, sistema galės apdoroti 340 000 smulkių siuntų per dieną. Tai nulėmė tai, kaip Lietuvos paštas tvarkosi su siuntų srautų augimu Lietuvoje. Verta paminėti ne tik sistemos efektyvumą, bet ir išskirtinius išvaizdos bruožus.

Visų pirma mažųjų siuntų rūšiavimo sistema sukurta su unikalia Lietuvos pašto geltona spalva, kuri iškart krenta į akis įėjus į siuntų skirstymo centrą. Tačiau sistema taip pat turi unikalų siuntų padavimą į rūšiavimo sistemą sprendimą. Norint pilnai išnaudoti turimą erdvę, šis padavimas suprojektuotas ne su standartiniu juostiniu konvejeriu siuntų pakėlimui į įrengimo aukštį, o su kompaktišku spiraliniu konvejeriu, kuris pakelia siuntas į rūšiavimo sistemą.

Išnaudokite visas turimos erdvės galimybes

SD rūšiavimo sistema skirstant mažąsias siuntas turi atvirą išdėstymą. Kadangi vietos šiai rūšiavimo sistemai buvo sąlyginai nedaug, reikėjo protingo sprendimo rūšiavimui bei siuntų padavimui į rūšiavimo sistemą. Šis išdėstymas žinomas kaip ypač platus ovalas. Tai leidžia operatoriams dirbti įrenginio vidinėje dalyje esančiame plote. Toks būdas leidžia rūšiuoti į atvadus (kryptis), esančias įrenginio viduje ir išorėje. Tai darydami maksimaliai padidiname rūšiavimo atvadų skaičių įrengimo darbo plote. Ši sistema turi 381 rūšiavimo atvadą, kuriame kiekvienas atvadas laiko pašto maišą į kurį siuntos išrūšiuojamos.

Šeši operatoriai aptarnauja rūšiavimo sistemą prie siuntų padavimo į sistemą. Jie deda prekes ant siuntų padavimo konvejerio. Taip siuntinys spiraliniu konvejeriu tiekiamas į rūšiavimo sistemą. Šis sprendimas leidžia perduoti 10 000 siuntų per valandą.

Užtikrintai pasitinkame ateitį

Naujasis sprendimas leidžia Lietuvos paštui su pasitikėjimu pasitikti augančius tiek mažų, tiek didelių siuntų kiekius. Išmaniojo paskirstymo programa optimizavo jų pastangas aptarnauti savo klientus. Su šiuo nauju sprendimu įmonė atvertė naują lapą savo veikloje ir yra pasiruošusi ateičiai!


[1] https://www.pitneybowes.com/us/shipping-index.html